כלבת

מועצה אזורת גלבוע • 27/9/2018 כניסות

 

 

כלבת

בתחילת השבוע (23.9), נצפה תן חשוד באזור מחצבות בית אלפא, שאף תקף את אחד העובדים. למחרת הוא נלכד סמוך לקיבוץ ניר דוד, ואתמול הגיעה תוצאה חיובית לכלבת שאובחנה בו.

משרד הבריאות מבקש מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, לפנות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע.

בעקבות המקרה, קוראת מוא"ז הגלבוע להגברת הערנות וחוזרת על עיקרי ההנחיות של ד"ר שי רודריג, הווטרינר הרשותי: 1.יש לדווח על התנהגות חריגה של חיות בר ובית, למוקד המועצה בטלפון 04-6071122, או באמצעות האפליקציה. בכל מקרה- לא להתקרב לבע"ח. 2. להקפיד על חיסון כלבים וחתולים, בהתאם לחוק! בנוסף, אנא הכניסו את בעלי החיים למקום מוגן שימנע מגע עם חיות בר. 3.כל מי שחושב שחיית המחמד שלו באה במגע עם בעל חיים חשוד מחויב לפנות לווטרינר הרשותי. 4. מי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, מחויב לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי, וכאמור, לגשת מיד ללשכת הבריאות. לשכת מ.הבריאות בעפולה- בטלפון: 04-6099000. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בביה"ח.

שמרו על עצמכם.

 

שי אלט,

דובר המועצה אזורית הגלבוע.

058-6650088