השבוע באתר שריגים - זכרון של חיים ושל מוות

מזכירות • כניסות

קבצים מצורפים:

תנועה במסע 9

עוד שבוע עבר, שבוע בו גם מזג האוויר וגם המערכת הפוליטית נתקעו במקומם, ולא התקדמו עם הזמן המתקדם. אז אנחנו כאן כדי להזכיר להם שהזמן אינו עומד מלכת ואירועי לוח השנה ממשיכים להגיע:

 

בשבת הקרובה נקרא את פרשת חיי שרה, הפרשה שבזכותה קיבלנו את מערת המכפלה כחלק מהמורשת שלנו, מחשבות על זכרון, חיים וקברים תוכלו לקרוא כאן.

 

ובשבוע הבא, יחול חג הסיגד, חג חידוש הברית, אותו חוגגים 'ביתא ישראל' קהילת יהודי אתיופיה כבר אלפי שנים. מומלץ מאוד להכיר את החג ש'עלה לארץ' עם הקהילה. מעט על החג תוכלו לשמוע כאן, בסרטון בו מסביר הרב ד"ר שרון שלום, ראש הקתדרה הבין לאומית לחקר יהדות אתיופיה בקריה האקדמית אונו, על החג. ועוד מחשבות על ערכיו של החג והרלוונטיות שלהם לכולנו, תוכלו לקרוא כאן.

 

אמנם יש עוד חודש עד חנוכה, אבל הסופגניות כבר ממלאות את המאפיות, אז גם אנחנו כבר ממליצים לכם על פעילות קהילתית מתוך שפע הפעילויות שפיתחנו בערכת הפעילות שלנו. מוזמנים להכיר את 'חלונות מאירים', ולחדש מסורת במושב. ראו כאן.

 

ולבסוף, כמו בכל שנה, גם השנה תצא משלחת של תנועת המושבים לסיור לימודי בעקבות השואה, מוזמנים להצטרף לקבוצה המתגבשת, ולקחת חלק במפגשי ההכנה ובסיור משמעותי וחשוב. כל הפרטים כאן (ובקובץ המצורף).

 

אנחנו מאחלים לכולנו שבת של מנוחה, בתקווה לתזוזות משמעותיות במזג האויר ובמערכת הפוליטית במהרה.

שבת שלום

צוות שריגים

 

 

***במידה ואינכם מעוניינים להמשיך ולקבל את המייל השבועי של שריגים, אנא השיבו במייל חוזר "הסר".