הזמנה לקורס החייאה בסיסית ושימוש בדפיברילטור - 9/12 בשעה 19:00 בבית העם

מזכירות • 2/12/2017 כניסות

קורס החייאה בסיסית

חני יוקר אחות מבית חולים העמק האחראית על מערך ההחייאה בעמק,

תגיע במוצאי שבת 9.12.17 בשעה 19:00 לבית העם

על מנת ללמד/לרענן קורס החייאה בסיסית,

ושימוש במכשיר הדהפיברילטור האוטומטי.

מוות פתאומי כתוצאה מדום לב הוא גורם התמותה הראשון בעולם וגם בישראל, ובכל זאת רק מעטים מאתנו יודעים אם יש להם בכלל בעיית לב, ומעטים עוד יותר יודעים איך להציל אדם שנקלע לדום לב.

אחת לשעה לוקה אדם בישראל בדום לב. בישראל בלבד גורמת התופעה למותם של כ- 8,000 איש מדי שנה, ועל פי הערכות שונות 95 אחוז מהאנשים הלוקים בדום לב אינם שורדים. רבים מהם, ניתן היה להציל באמצעות מתן שוק חשמלי מידי.

דום לב הינו הפסקה פתאומית של פעולת הלב כמשאבה, זה מתרחש כאשר סיבי השריר של החדרים מתחילים לפעום במהירות רבה (הפרעת קצב) בלי להזרים דם או כאשר הלב מפסיק לפעום לחלוטין. התגובות לדום לב הן איבוד הכרה, היעדר דופק והפסקת נשימה. אם לא מטפלים בחולה במהירות מתרחש נזק מוחי בלתי-הפיך ומוות תוך דקות. פעולות ההחייאה כוללות עיסוי של הלב, הנשמה מלאכותית והיפוך פרפורים (דפיברילציה).

הסיכוי היחיד של מישהו שחטף דום לב הוא אם מי שיעמוד לידו באותו רגע יידע להתחיל החייאה בסיסית. זה הדבר היחיד שהוכח יעיל, המוח אמור לקבל אספקת דם כל הזמן, ואחרי ארבע דקות ללא אספקת דם יש מוות של תאי מוח ואז מוות מוחי. זמני הגעה של מד"א אינם ארבע דקות חשוב שאנשים יבינו שהדבר הכי טוב שהם יכולים לעשות זה ההחייאה הבסיסית, שזו החייאה פשוטה ומצילת חיים.

בשנת 2008 נחקק חוק דפיברילטורים במדינת ישראל - הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים, מכשיר החייאה" – דפיברילטור חיצוני אוטומטי המיועד להסדיר פעילות חשמלית של הלב באמצעות העברת זרם חשמלי ללב, במצבים של הפרעה בתפקוד הלב כתוצאה משיבוש פעילותו